Skip to content

Wady i zalety sufitów podwieszanych i napinanych

Sufity napinane w dniu dzisiejszym to powiew świeżości w branży budowlanej. Jest to ciekawa odmiana dla sufitów podwieszanych, wykonanych z karton – gipsu. Tak czy inaczej obydwa rodzaje sufitów mają swe wady ale i zalety. Sufit podwieszany daje szansę aby pozyskać idealnie płaską konstrukcję sufitu. Skutecznie maskuje każde nierówności czy fragmenty instalacji gazowej. Za ich sprawą da się zmniejszyć wysokość mieszkania.

Zamontowanie sufitu podwieszanego wiąże się jednakże z koniecznością przeprowadzenia bardziej skomplikowanych prac. Na starcie wykonuje się specjalistyczny stelaż, który będzie podtrzymywał płyty a w następnym etapie dochodzi do montażu.Finalizując montaż należy wypełnić luki pomiędzy częściami sufitu. To wspaniały sposób na minimalizację głosów docierających do pomieszczenia z pomieszczenia powyżej. Pechowo instalowanie sufitu podwieszanego łączy się z potrzebą wyniesienia każdych mebli z pokoju. W procesie wstawiania i głównie cięcia płyt mocno się kurzy. Od tego typu frapunku uwolnić nas może sufit napinany. Sufity napinane to bardziej kosztowna opcja zastępcza dla sufitu podwieszanego.

Pożytkowanie sufitów napinany jest bardzo ogromne, można uzyskać wiele wariantów aranżacyjnych. Jeżeli wnętrze nie jest wysokie można pomyśleć o suficie napinanym z materiału tworzącego odbicie w lustrze. To interesujący pomysł na iluzoryczne zwiększenie niskiego pokoju. Z drugiej strony niebywale interesujący efekt da się dostać gdy zdecydujemy się na sufity napinane ze specjalnym podświetleniem typu LED. Bardzo atrakcyjnie prezentuje się również sposobność wykonania dedykowanego nadruku na tkaninę. W tym celu można sięgnąć po fotę czy też wspaniałą wizualizację. W sklepach dostępne są też sufity 3D. Dla pojedynczych Klientów niestety jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie. Sufity 3d zobaczyć można często w klubach czy też innego rodzaju rozrywkowych punktach. Zamontowanie sufitu napinanego trwa tylko moment. Tak jak przy suficie podwieszanym, tak również przy napinanym łatwo można udoskonalić izolację akustyczną pomieszczenia. Dzięki temu żadne hałasy nie miały szansy do nas trafiać.

Obecnie oferowane w sprzedaży sufity napinane mogą posiadać dogodny dla Klienta kształt przykładowo trójkąta. Trzeba wyłącznie uruchomić swoją pomysłowość. Jak już wspomniano ogromnym problemem sufitów napinanych jest cena. Zaczyna się nawet koło 160 zł za metr kwadratowy.

Published inWiadomości