Skip to content

Sposoby na pielęgnacje włosów

Fryzura to znak rozpoznawczy wszelakiej pani. Troska o nie wielokroć stwarza kłopoty. Notorycznie wystawiamy je na szkodliwe warunki chociażby systematycznie susząc i prostując. Włosy bardzo nieturdno jest uszkodzić, wyraźnie ciężej odbudować.

Oczyszczanie włosów

Naprawdę uszkodzone włosy wymagają niejednokrotnie długotrwałych kuracji, które wielokrotnie są również drogie. Bazą pielęgnacji jest wyczyszczenie włosów. Powinniśmy stosować kosmetyki naturalne, bez parabenów oraz, takie przystosowane do naszego gatunku włosów. Co znaczące, przed umyciem trzeba również nie zapomnieć o dokładnym rozczesaniu włosów. Włosy powinno się traktować w wyjątkowo subtelny sposób.

jak dbać o włosy

Odżywianie

Następnym etapem w systematycznej pielęgnacji włosów powinno być ich „żywienie”. Fundamentalne produkty, jakie kupimy w drogerii to produkty do zmywania oraz bez spłukiwania. Dla włosów delikatnych zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem będą produkty, jakie po nałożeniu powinno się spłukać. Produkt odżywczy, podobnie jak szampon trzeba dopasować do typu włosów, aby nadmiernie ich nie obciążała.

Rekonstrukcja

Znaleźć można ogrom sposobów regeneracji włosów. Jednym z nich jest stosowanie różnego rodzaju olejków. Coraz częściej stosowanym jest jamajski olejek rycynowy, który ma lepsze właściwości od standardowego olejku. Przy kuracji olejami należy przede wszystkim pamiętać o regularności, dzięki której możemy osiągnąć pożądane efekty.

Więcej informacji o olejku rycynowym, jego właściwościach i zastosowaniu znajdziesz na Wikipedii – https://pl.wikipedia.org/wiki/Olej_rycynowy

Published inUroda