Skip to content

Problem zbytniego pocenia się

Kłopot nadpotliwości dotyczy niemało ludzi. Dolegliwość ta robi, że bez względu na panującą porę roku, albo też temperaturę zaczynamy zalewać się potem. Zalane plamy pod pachami, nie wyglądają ładnie. Także stale mokre ręce sprawiają, że gubimy pewność siebie. By pozbyć się tego przykrego problemu, decydujemy się na skorzystanie z rozmaitych procedur, które zapewniają większy czy mniejszy efekt.

Dobierz metodę dla siebie

Większość jednostek, ażeby poradzić sobie z potem używa antyperspirantów i zazwyczaj daje to pożądany wynik. Niestety, u osób cierpiących na nadmierne pocenie się, tego rodzaju podejście nie działa. W takim przypadku zaleca się skorzystanie z odpowiednich środków, które są dedykowane do walki z zbytnią potliwością. W aptece możemy znaleźć różnorakie medykamenty. Jednak to czy będą pomocne, czy też nie, w sporej mierze zależy jedynie od naszego organizmu. Środek, który u jednej osoby podziała w 100 procentach, u kogoś drugiego może nie przynieść żadnych rezultatów. Niemało osób decyduje się jeszcze na dopasowanie dobrej diety. Aby ograniczyć potliwość powinniśmy zrezygnować ewentualnie przynamniej zredukować porcję jedzonych pikantnych przypraw również straw. Warto jeszcze przemyśleć ograniczenie picia gorących napitków, szczególnie kawy. Jednakowo jak w przypadku medykamentów, pozyskane rezultaty potrafią być różne w przypadku każdej postaci.

Zadbaj o swój komfort

Gdy ani leki, ani naturalne metody nie dostarczyły zaplanowanego rezultatu, istnieje dodatkowo jedna opcja. Jeszcze więcej osób cierpiących na nadpotliwość poddaje się zabiegowi wykorzystującemu toksynę botulinową, czyli botox. Zabieg polega na zaaplikowaniu botoxu w miejsce występowania nadmiernego pocenia się. W ten sposób są zatkane nerwy odpowiadające za gruczoły potowe, co sprawia wstrzymanie wytwarzania się potu przez okres od 6 miesięcy do dwunastu. Można również zdecydować na leczenie Thermi Dry, którego celem jest totalne zatamowanie gruczołów potowych, poprzez zagrzanie ich w sposób nadzorowany. Jednakowo jak w ubiegłym przypadku, redukujemy w ten sposób porcję produkowanego potu. Jednak tu uzyskany wynik jest na stałe, bez periodycznego odświeżania zabiegu. Więcej informacji na temat leczenia nadpotliwości botoksem znajdziesz na http://vesuna.pl/botox-leczenie-nadpotliwosci

Published inUrodaZdrowie