Skip to content

Pożegnaj się z Zimą

Zimą, nasza twarz jest wysunięta na działanie ekstremalnych warunków. Na dworze dominują nadzwyczaj niskie temperatury, jakie przesuszają skórę twarzy. Dodatkowo ostry oraz porywisty powiew, który dodatkowo wpływa niekorzystnie na wygląd skóry. Na szczęście nastąpiła wiosna możemy zapomnieć o dolegliwościach, związanych z mroźnym czasem. Teraz powinnyśmy się skoncentrować na tym, jakimi metodami pozbyć się przemęczonego wyglądu z naszej buzi. Jest niemało sposobów, które nam w tym pomogą.

Zatroszcz się wiosną o swą skórę

Po sezonie zimy, nasza skóra nie jest w najdoskonalszym stanie. W jaki sposób poprawić jej obraz? To już jest uzależnione od tego, jakiego typu posiadamy skórę. Gdy skóra naszej buzi jest cienka również wrażliwa, nie powinnyśmy poddawać jej silnym działaniom. Jak najbardziej jest konieczny peeling, lecz przy zastosowaniu niezmiernie przyjaznych kosmetyków. Dla postaci, o skórze zwykłej, mieszanej, albo przetłuszczającej się najodpowiedniejszym wyjściem będzie zastosowanie kosmetyków peelingujących. Dzięki temu środkowi, w obu wypadkach skutkiem będzie odarcie starego naskórka oraz pobudzenie cery, do tworzenia świeżych komórek. Systematyczny peeling czyni, iż skóra staje się łagodniejsza. Powinnyśmy również wykorzystywać tonik, dzięki któremu przywrócimy skórze należyty odczyn pH. To spowoduje, iż skóra migiem wróci do swojego naturalnego stanu. Wiosną wszystko budzi się do życia. Zróbmy żeby także nasza skóra się przebudziła z mroźnego spoczynku.

| Polecamy też artykuł: Wetiweria pachnąca – zastosowanie w kosmetyce

Przywitaj wiosnę na swojej buzi

Skóra buzi jest narażona na rozliczne czynniki. Przenikliwe słońce, lodowaty wiatr, albo skrajne temperatury wpływają, iż nasza skóra zaczyna gubić swój dobry wygląd. Dlatego tak kluczowa jest ciągła ochrona cery, a dodatkowo jej odżywianie. Żeby utrzymać ją w zadowalającym stanie prawidłowo zaczerpnąć z kosmetyków również środków, jakie są obfite w witaminy. Konsultacja w gabinecie kosmetycznym również poddanie się adekwatnym zabiegom, dodatkowo wspomoże w pielęgnacji cery. Poprzez wykorzystanie stosownych procedur, zmiany pór roku nie będą dla nas tak zauważalne. Pamiętajmy, że o swoją skórę winniśmy troszczyć się przez cały rok.

Published inLifestylePoradyUroda