Skip to content

Podpowiadamy, gdzie zamieszkać na Śląsku

Zastanawiasz się nad kupnem domu na śląsku? Twoją pierwotną myślą były z całą pewnością Katowice – centrum całego śląska. Katowice to na pewno fantastyczna lokalizacja do zamieszkania. Opłaca się jednak rozpatrzyć też inne miasta. Niemal wszystkie miasta są doskonale skomunikowane, przez co masz szansę nabyć dom po lepszej cenie niż w samych Katowicach. Do wyboru jest całkiem sporo interesujących lokalizacji. W naszym wpisie przyglądniemy się kilku z nich.

Będzin

Będzin to miasto w niedużej odległości od Katowic, jakie zapewnia wiele atrakcji swoim mieszkańcom. Pośród atrakcji, na które szczególnie warto zwrócić uwagę trzeba wymienić:
– kościół pw. św. Trójcy z XIV wieku
– żydowski dom modlitwy Cukiermana w tzw. Bramie Cukiermana (al. Kołłątaja 24)
– Kościół parafialny pw. św. Katarzyny z XVIII w.
– dworzec kolejowy Będzin-Miasto (1931).
Miasto jest podzielone administracyjnie na 8 dystryktów: Grodziec, Gzichów, Ksawer, Łagisza, Małobądz, Śródmieście i Warpie. Ceny mieszkań w tych dzielnicach są dość dużo niższe niżeli w innych miastach na Śląsku, jak Katowice czy Gliwice. Jeśli chcesz zobaczyć oferty domów oraz mieszkań na sprzedaż lub wynajem zajrzyj na stronę pośrednika nieruchomości REMAX Gold.

Sosnowiec

Ceny najmu, jak również sprzedaży kwater w Sosnowcu są mniejsze niż przeciętna cena dla całego regionu. Jest to jeden z motywów, dla których mieszkania cieszą się w tym miejscu tak wielkim zainteresowaniem.
Zabytki oraz ośrodki turystyczne, na które opłaca się zwrócić uwagę:
– Zamek Sielecki w Sosnowcu Sielcu
– Dwór Mieroszewskich w Sosnowcu Zagórzu
– Kościół Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sosnowcu Kazimierzu Górniczym
– Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu Sielcu
– Pomnik Tadeusza Kościuszki ul. Krakowska.
Zapraszamy do zaznajomienia się z ofertami nieruchomości w Sosnowcu na stronie pośrednika RE/MAX Gold.

Ruda Śląska

Miasto Ruda Śląska leży na Wyżynie Śląskiej w samym środku Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Posiada obszerną historię, która wpłynęła na dzisiejszy wygląd miasta. Miasto ma do zaoferowania dużo interesujących zabytków w tym na przykład:
– Młyn nad rzeką Kłodnicą
– Schron bojowy nr 75 w Kochłowicach Grupy Bojowej Kłodnica-Kochłowice (1937)
– Wieża wyciągowa szybu „Andrzej” (lata 70. XIX w.)
Pod względem kultury zdołamy również znaleźć atrakcyjne propozycje w tym. m.in. Kino Cinema City, Muzeum PRL-u w Rudzie Śląskiej oraz Klub muzyczny „Stacja Młotkownia”. Ruda Śląska to kolejne miejsce z korzystnymi cenami lokali mieszklanych, w którym warto rozważyć zakupienie nieruchomości. Oprócz mieszkań w starym budownictwie można tutaj znaleźć też ciekawe oferty na nowych osiedlach. Aby sprawdzić, aktualne oferty sprzedaży i najmu w Rudzie Śląskiej odwiedź biuro RE/MAX Gold.

Published inNieruchomości