Skip to content

Plusy sufitów DPS

Sufity napinane nie są niczym nowym w urządzaniu wnętrz. Warto jednak wiedzieć, iż na starcie montowano je głównie przy wykańczaniu np. hoteli i sal biznesowych. Na tę chwilę ta technologia jest bardziej popularna i zdecydowanie dostępniejsza cenowo. Używanie sufitu napinanego jest faktycznie wielorakie – mogą być wieszane na prawdę w każdym pomieszczeniu, rozpoczynając od naszej kuchni, a na ogromnych obiektach firmowych kończąc. Napinany sufit może także sprawować rolę ekspozycji.

Sufit napinany to lepszy rodzaj sufitów podwieszanych, z tą tylko rozbieżnością, że sufity napinane składają się tylko z profili wstawianych po krawędziach sufitu i membrany, jaka jest rozciągnięta pomiędzy nimi. Walorem sufitu napinanego w względzie do normalnego sufitu podwieszanego jest praktycznie pełna dowolność zaprojektowania. Mamy szansę kreować niezwykle wiele rozmaitych kształtów: łamanych, wielopoziomowych. Zespolenie ich z zróżnicowaniem barw i lamp zapewnia nam świetny skutek. Kolejną dominacją opisywanych sufitów jest sposobność określenia praktycznie dowolnego koloru i jego gatunku: błyszczącej albo matowej. Sufity takie bardzo ładnie chowają każde brzydkie fałdy, a takie z błyszczącą powierzchnią (zwane sufitami lustrzanymi) pozwalają optycznie poszerzyć nasze pomieszczenie. Są to też sufity niezwykle odporne na różnego rodzaju odkształcenia, działanie promieni UV.

Instalacja sufitu napinanego to lekka przyjemność – jest czyściutki i bardzo sprawny, bo trwa parę godzin (zazwyczaj od 3 do 6 godzin). Cały zabieg mamy szansę przeprowadzić nawet bez potrzeby usuwania szaf i narzędzi z remontowanego pomieszczenia. Nie sugerujmy się jednak hasłem „Polak potrafi” i montaż powłoki napinanej zlećmy profesjonalnej załodze. Przy układania sufitu bardzo istotne jest, by zadbać też o jego odpowiednie oświetlenie. Mamy możliwość zastosować przykładowo paski LED jednokolorowe. Taki sufit na pewno sprawi, że nasze biuro będzie atrakcyjne.

Sufitu napinanego nie malujemy, a jego serwis polega jedynie na ostrożnym przemywaniu.

Published inUncategorized

One Comment

  1. Fajna marka, fajnie że ta firma działa w Katowicach.

Comments are closed.