Skip to content

Nowy trend w sufitach

Do tej pory, wiele osób decydowało się na wykorzystanie sufitów podwieszanych. Dzięki nim w bardzo łatwy sposób, można było zakryć nierówności sufitu. To rozwiązanie pozwala także na obniżenie wysokości mieszkania, dzięki czemu mogliśmy uzyskać bardziej przytulne pomieszczenia. Sama specyfika sufitu podwieszanego umożliwiała również, by zamontować w nim oświetlenie. Już od pewnego czasu, na rynku dostępne są sufity napinane. To rozwiązanie cieszy się rosnącą popularnością, głównie ze względu na szybszy montaż. Pozwala także uzyskać ciekawsze efekty wizualne, niż w przypadku klasycznego sufitu podwieszanego.

Czym jest sufit napinany

Jeśli zdecydowaliśmy się na wykorzystanie sufitów napinanych, najlepiej zlecić ich montaż wykwalifikowanemu specjaliście. Będzie posiadać odpowiednią wiedzę i umiejętności, a także narzędzia, które będą niezbędne podczas montażu. Każdy element, który będzie wykorzystany podczas instalacji sufitu napinanego został wykonany na zamówienie, na podstawie wcześniej wykonanych pomiarów wybranego pomieszczenia. Głównym elementem sufitu napinanego jest specjalna folia, nazywana też membraną. Wykonana jest ze specjalnego wytrzymałego polimeru, który ma właściwości zapamiętywania kształtu. Jest także bardzo łatwy w czyszczeniu. Brzegi membrany obszyte są gumowymi zaczepami, które nazywa się harpunami.

Montaż sufitu napinanego

Najpierw montażysta umieszcza aluminiowe profile na ścianach pomieszczenia. Istotne jest by podczas dokonywania wstępnych pomiarów wziąć pod uwagę nie tylko wymiary ścian, ale także przekątne wnętrza. Po zamontowaniu stelaża, specjalista rozpoczyna od montażu folii. By całość przebiegła jak najsprawniej, należy fachowiec umieszcza rogi membrany w narożnikach zamontowanej na ścianach konstrukcji.  Następnie, przy wykorzystaniu nagrzewnicy przemysłowej nagrzewamy pomieszczenie do około 60 stopni Celsjusza. Dzięki podwyższeniu temperatury, membrana zwiększa swoją objętość, co znacznie ułatwia montaż folii. Podczas stygnięcia, membrana będzie miarowo się napinać. Ostatecznie otrzymamy idealnie gładką powierzchnie. Pielęgnacja polega przede wszystkim na jego odkurzaniu. Możemy także wykorzystać wodę z detergentem i delikatnie przemyć powierzchnie.

Published inPorady