Skip to content

Kluczowe urządzenie w twoim domu

W kuchni umiemy wyszukać sporo przeróżnych urządzeń. Najważniejszym jest niemniej piekarnik. Jeszcze parę lat temu, kluczową rolą piekarnika było wypiekanie. Nowoczesne urządzenia, prócz samego wypiekania proponują swoim nabywcom multum dodatkowych funkcji. Jednakże nie one są najistotniejsze. Kluczowym zapytaniem, przed jakim staje każdy z nas jest to, który rodzaj pieca chcemy. Do wyboru mamy urządzenia elektryczne, jak i klasyczne piecyki gazowe. Ponadto kluczowe też jest to, czy ma być to urządzenie wolnostojące, bądź dedykowane do zabudowy.

Co jest ważne przy doborze piekarnika

Coraz częściej do swoich kuchni wybieramy piekarniki elektryczne. Wpływa na to przede wszystkim większe bezpieczeństwo takich urządzeń. Przy piecach gazowych, należy ciągle pamiętać, iż gaz potrafi być wyjątkowo niebezpieczny. Przez przypadek możemy przekręcić nie to pokrętło i w komorze zapoczątkuje się zbierać gaz. Starczy jedynie mała iskierka, ażeby doszło do niebezpieczeństwa. Przy piekarnikach elektrycznych nie jesteśmy narażeni na takie zagrożenie. Decydując się na zakup piekarnika elektryczne, skupiajmy uwagę także na jego klasę energetyczną. Im wyższa klasa, tym mniejsze zużycie prądu. Współcześnie rzadko kiedy możemy się zetknąć z sprzętem poniżej kategorii B. Oprócz tego ważna jest sama kubatura wybranego przez nas urządzenia, a także ilość grzałek i obecność termo obiegu. Warto aby piecyk posiadał conajmniej 2 grzałki. Dzięki temu, można precyzyjnie sterować temperaturą wewnątrz urządzenia.

| POLECAMY RÓWNIEŻ – PRALKA, KTÓRA SPRAWDZI SIĘ W TWOJEJ ŁAZIENCE

Na co jeszcze zwracać baczność?

Zwracajmy dodatkowo uwagę na to, ażeby eksploatacja urządzenia była wygodna. W starszych piecykach stosowano szyny drabinkowe. To rozwiązanie było mało komfortowe oraz bezpieczne. Stąd też, już od dłuższego czasu w piecach wykorzystuje się szyny teleskopowe. Widoczne są ponadto rodzaje wyposażone już w wózek piecyka, jaki powoduje, iż blacha wysuwa się sama po otwarciu pokrywy. Należałoby ponadto sprawdzić, które ekstra funkcję proponuje obrany przez nas model. Nie jest to najznaczniejszy aspekt, jednakże to rzeczywiście te czynniki mogą przeważyć, na doborze określonego pieca.

Sprawdź ofertę na – matrixmedia.pl

Published inAGD i RTV