Skip to content

Jedno spośród ładniejszych miast Śląska

Śląsk to nie jedynie Katowice. W regionie odkryjemy mnóstwo interesujących terytoriów, które będą potrafiły nas zaintrygować swoim widokiem również historią. Ostatnimi czasy, coraz częściej goście decydują się na wizytę w Bytomiu. To mieścina położona w sercu aglomeracji Śląskiej. Jeżeli kochacie odkrywać oryginalne terytoria, posiadające niespotykaną nigdzie indziej aurę, powinniście odwiedzić Bytom.

Bytomskie ciekawostki

Przemierzając aleje Bytomia możemy spostrzec zatrzęsienie styli architektonicznych. Zwłaszcza w sercu miasta. Odnajduje się tam stary skwer miejski, do którego możemy udać się na spacer. W bardzo niedalekiej odległości położony jest gmach Urzędu Miejskiego, jaki został zbudowany w czasie międzywojennym. W tym samym okresie powstała również pływalnia publiczna, umiejscowiona niedaleko urzędu. W okolicy znajdują się wspaniałe przedwojenne kamienice. Znakomicie przedstawiają różną przeszłość miasteczka. Bytom jest jednym z najdawniejszych miasteczek w Polsce. Został założony 3 lata przed Krakowem, jednakże pierwsze potwierdzone doniesienia o wsi są z 1105 roku. W centrum miasta znajdziemy mnóstwo zabytkowych domów, ale na naszą uwagę zasługuję także inne rejony Bytomia. Na jego przedmieściach ulokowany jest kompleks sportowy, na który składa się pole golfowe, siłownia, ścianka wspinaczkowa dodatkowo sauna. W miasteczku spotkamy się z obszerną ofertą kulturalną. Możemy wybrać się na występ do Opery Śląskiej, jaka ma swoją siedzibę w sercu miasteczka. Jeżeli wśród nas są zapaleńcy sztuki nowomodnej, to powinni oni przejść się w kierunku starych gruntów pokopalnianych nieopodal serca miasteczka. Znajdą tam Teatr Rozbark, jakiego siedzibą są stare obiekty cechowni i administracji pozostałe po Kopalni Rozbark. Dla tych, którzy doceniają nocne wyjścia, Bytom ma do zaoferowania lokal muzyczny razem z kręgielnią. Na miejskim placu wyszukamy niemało przytulnych miejsc, w których możemy mile spędzić wolny czas.

Miasteczko bogate duchem

Nie myśl i już dziś wybierz się na wycieczkę do Bytomia. Dla jednostek aktywnych fizycznie, czynne są punkty sportowe. Jeśli wolisz spokojnie spędzać czas, potrafisz udać do jedynej z wielu kafejek i pubów, które znajdują się w centrum miasta. Dzięki ogromnej ofercie atrakcji, na pewno odkryjesz tu coś dla siebie. Wejdź na http://noclegi-bytom.pl/ i sprawdź najlepsze oferty noclegów w Bytomiu!

Published inUncategorized