Skip to content

Czemu należałoby zdecydować na stropy napinane?

Strop napinany, to interesujący koncept, jaki pozwala nam na wypracowanie doskonałego efektu wykończenia lokum. Spoglądając na strop napinany, można mieć wrażenie, że jest to naprężona tkanina położona na profilu. Jest to jednakże zaledwie wyobrażenie. Szkielet obłożony jest folią sporządzoną na bazie polimeru, jaka w zależności od naszego wyboru może mieć którąkolwiek barwę, a także wygląd. Dodatkowo, instalacja sufitu napinanego jest zdecydowanie dogodniejsza, niżeli stropu podwieszanego.

Wybierz sufit napinany już teraz

Aby rozwiać twoje obiekcje w kwestii, wyboru sufitu napinanego, warto zwrócić uwagę na parę kwestii. Na początek, skoncentrujmy się na montażu. Instalacja stropu napinanego, w przeciwieństwie do stropu podwieszanego, potrafi trwać od paru do kilkunastu godzin. W zależności od poziomu złożenia projektu dodatkowo rozmiarów lokum. Gdy chodzi o strop podwieszany, czasu potrzebnego na jego zamontowania nie liczy się w godzinach, a w dniach. Także samo przygotowanie wnętrza do montażu sufitu napinanego nie jest tak trudne, jak w przypadku sufitu podwieszanego. Przede wszystkim, przy stropie napinanym nie musimy uprzątać całego wnętrza. Po skończonej czynności, również nie musimy marnotrawić czasu na czyszczenie, które przy montażu sufitu podwieszanego jest nadzwyczaj żmudne. Albowiem materiał spożytkowany do realizacji powierzchni sufitu napinanego jest polimerem, błona jest niezwykle trwała. Powłoka jest wytrzymała na wodę również ogień. Stosując go w łazience ewentualnie w kuchni, nie musimy się martwić, że ulegnie uszkodzeniu. Trzeba zwrócić dodatkowo uwagę na przystępność czyszczenia powłoki. Strop napinany wspaniale sprawdzi się w salonie bądź alkowie. Bowiem wzór stropu napinanego, zależy tylko od kształtu profilu, możemy wykreować nawet figury przestrzenne, lub dwu- albo więcej poziomowe struktury sufitowe. Owo rozwiązanie wolno też wykorzystywać na ścianach, jeżeli potrzebujemy jeszcze bardziej uświetnić pomieszczenie naszego lokum. Wszystko zależy zupełnie od tego, jakim budżetem operujemy, a ponadto jak bardzo preferujemy odmienić wystrój naszego lokum.

Zmień oblicze swojego domku

Sufity napinane, to niezwykle nowatorskie także niezwykłe rozwiązanie, zyskujące na popularności. Pomogą nadać naszemu mieszkaniu wyjątkowy charakter. Całość dzięki doborze stosownej barwy membrany, i ponadto jej formie również możliwości przepuszczania oświetlenia. Owo wyjście często zezwala na odejście od tradycyjnego oświetlenia w mieszkaniu. W zależności, jaki rezultat pragniemy uzyskać, oraz dodatkowo jak bardzo damy się ponieść kreatywności, możemy uzupełnić charakter naszego lokum.

Published inPorady